Raiffeisen banka je významná zahraničná banková inštitúcia, ktorá pôsobí už niekoľko rokov v rôznych európskych krajinách - tam ľudia poznajú pojem Raiffeisen bank sk už dlho. V súčasnej dobe však Raiffeisen bánk poskytuje rôzne služby aj na Slovensku, kde termín Raiffeisen bank sk pomaly získava na popularite. Raiffeisen banka má dlhú históriu, v tuzemsku sa však jedná o mladú banku. 

Raiffeisen bank Slovensko vznikla v roku 2012. Chvíľu potom, čo oznámila svoj vstup na tuzemský bankový trh, ponúkla potenciálnym zákazníkom veľa zaujímavých produktov, na ktoré chcela nalákať nových klientov. Jednu z prvých pobočiek otvorila banka Raiffeisen v meste Skalice. Banka sa zamerala predovšetkým na rodiny, ktorým ponúkla napríklad možnosť získať k jednému bežnému účtu až 4 karty úplne zadarmo na počkanie.

Banka Raiffeisen sa zameriava na rodinné financie 

Zákazníci si mohli ihneď vybaviť aj sporiaci účet, ktorý ponúkol oveľa lepšie úročenie, ako účet bežný. Užívateľ sporiaceho účtu od Raiffeisen bank sa navyše nemusí viazať. Medzi ďalšie služby, ktoré ihneď získali na popularite, patrí aj rýchle pôžičky bez dokladovania príjmov, ktoré patria k najdostupnejším bankovým pôžičkám na tuzemskom trhu. Raiffeisen banka vytvorila tiež produkt mini pôžičku v hodnote 200, 400 alebo 600 eur.