Prima banka má na tuzemskom trhu veľmi dobrú povesť. Jedná sa totiž o pôvodne Slovenskú bankovú inštitúciu, ktorá sa vždy starala o potreby slovenských občanov. Tí si začali vážiť nielen banky, ale aj termínu Sporenie prima banka. Každý možno nevie, že pojem Sporenie prima banka s bankou naozaj úzko súvisí. Aby ste pochopili, prečo je Prima banka na Slovensku tak obdivovaná, môžete si prečítať tento článok. 

Prima banka začala existovať v rovnakom roku ako samostatná Slovenská republika. Bola teda založená v roku 1993, kedy sa rozdelilo bývalé Československo. V tom roku založilo 193 komunálnych obcí banku, ktorá sa volala Prvá komunálna banka. Banka sa zameriavala predovšetkým na podporu slovenských miest a obcí, za desať rokov sa premenovala na Dexia banku. Tento názov niesla banka až do roku 2012, v súčasnej dobe využívajú klienti služby Prima banky.

Prima banka ponúka výhodné pôžičky 

Prima banka sa dnes zameriava na retailové bankovníctvo, napríklad Prima banka pôžička je obľúbeným produktom u zákazníkov banky. Banka patrí pod významnú finančnú skupinu Penta Investments, tá je vlastníkom viac ako 94 % akcií bankové inštitúcie. Prima banka má pobočky po celej Slovenskej republike, dôležitá je napríklad Prima banka Bratislava. Služby bankovej inštitúcie sú naozaj prehľadné a zrozumiteľné.