Wüstenrot je banková inštitúcia, ktorá poskytuje na tuzemskom trhu komplexné služby od stavebného sporenia až po rôzne druhy poistenia. Klienti Wüstenrot sa pomerne často zaujímajú napríklad o termín Teatro wustenrot, s ktorým sa môžete stretnúť kdekoľvek. V tomto texte sa však zameriavame predovšetkým na Wüstenrot a jej služby, pojem Teatro wustenrot zostáva stranou. 

Spoločnosť Wüstenrot je finančná inštitúcia, ktorá sa zameriava na rôzne odbory bankovníctva. Poisťovňa Wüstenrot napríklad ponúka výhodné poistenie, zákazníci si môžu vyberať z rôznych druhov poistiek. Obľúbené je napríklad Wüstenrot PZP poistenie, jedná sa o povinné poistenie, ktoré musia byť dohodnuté na každý automobil. Poistné krytie za škody na zdraví je u tohto poistenia až do výšky 5 miliónov €, pri vecných škodách je maximum 1 milión €.

Wüstenrot stavebná sporiteľňa pôsobí na tuzemsku od roku 1993 

Wüstenrot sa však nezameriava len na poistenie. Ako prvá vznikla Wüstenrot stavebná sporiteľňa, ktorá začala existovať v roku 1921 v Nemecku. Na Slovensku začala spoločnosť Wüstenrot pôsobiť až v roku 1993, teda o mnoho rokov neskôr. Dnes už však má s domácim trhom dlhoročnú skúsenosť. Ako prvá ponúkla svoje služby stavebná sporiteľňa, až o niekoľko rokov neskôr sa pridala aj poisťovňa, ktorá spočiatku ponúkla najmä životné a neskôr neživotné poistenie.