VÚB čiže Všeobecná úverová banka sa snaží ponúknuť zákazníkom komplexné služby od pôžičiek, cez hypotéky. Klientov obsluhuje v sieti retailových pobočiek a pojem Vúb banka internetbanking je k nájdeniu tiež na weboch, venovaných bankovníctva. Banka ponúka zaujímavé a kvalitné produkty a to je tiež dôvod, prečo sa termín Vúb banka internetbanking pridal toľko obľúbený medzi všetkými jej zákazníkmi. 

VÚB bank poskytuje služby na tuzemskom trhu už od roku 1990. Predchodcom bankové inštitúcie bola Štátna banka československá, VÚB po zmene začala nielen rozvíjať služby pre retailovú klientelu, ale ponúkla aj najrôznejšie komerčné aktivity, ktoré boli určené pre zákazníkov z radov firiem. Banka má od roku 2001 za sebou významného finančného partnera, ktorým nie je nikto iný, než talianska skupina Intesa Sanpaolo. Okrem Slovenska pôsobí aj v ďalších európskych krajinách.

Hypokalkulačka VÚB vypočíta výšku splátok hypotéky 

Zákazníci VÚB sa môžu spoľahnúť na to, že ich financie budú stále v bezpečí. VÚB osobné financie majú zákazníci stále pod kontrolou prostredníctvom internetu. Jednou zo zaujímavých služieb VÚB banky je napríklad hypotéka. Zákazníci si môžu jednoducho vypočítať výšku splátok pri požadovanej hypotéke na internete, k čomu slúži predovšetkým Hypokalkulačka VÚB. Banka sa snaží, aby boli všetky jej služby čo najzaujímavejšie, preto bola v minulosti ohodnotená napríklad časopisom Global Finance ako Najlepšia banka na Slovensku.